Štedilniki združujejo dva kuhinjska aparata v enem
Kuhinja ni popolna, če ne vsebuje vsaj ene naprave za toplotno obdelavo hrane. Vsebovati mora torej vsaj kuhalno ploščo ali pečico, večina kuhinj pa vsebuje oboje. V mnogih kuhinjah pa se pojavljajo štedilniki, ki v enem kuhinjskem aparatu združujejo dva ločena aparata. Tako sta v štedilniku združena kuhalna plošča oziroma površina in pečica. S pomočjo enega kuhinjskega aparata tako lahko ustvarjate kuhane in pečene jedi, kar je vsekakor priročno. Če se zanimate za nakup štedilnika, si v nadaljevanju preberite nekaj o teh napravah in se seznanite z napotki za najboljši nakup. Vsekakor pa si oglejte tudi našo ponudbo štedilnikov, ki vas ne bo razočarala, saj boste našli pestro izbiro, kjer se zagotovo nahaja tudi najboljši štedilnik za vas.
Katere so prednosti štedilnikov?
Največja prednost, ki jo imajo štedilniki, je ta, da združujejo dva kuhinjska aparata v enem. Tako se boste ob nakupu štedilnika izognili ločenemu nakupovanju kuhalne plošče in pečice, saj boste obe napravi pridobili z enim nakupom. S to napravo si boste omogočili kuhanje in pečenje ter tako razširili možnosti priprave jedi. Poleg tega so štedilniki na voljo kot prostostoječi kuhinjski aparat ali pa vgradni aparat. Dobra plat je torej ta, da se lahko sami odločite, katera možnost vam bolj odgovarja. Vgradni štedilniki se zagotovo zlijejo s kuhinjo, medtem ko lahko prostostoječe štedilnike naknadno dodate v svojo kuhinjo, če se pojavi potreba po novem aparatu. Prostostoječi štedilnik tako dopušča več prostora za premikanje in prosto postavljanje, vgradni štedilnik pa ponuja nepretrgan videz kuhinje. Dobra stran teh naprav je torej, da vam dopuščajo možnost izbire, na podlagi preferenc in želja.
Štedilniki so na voljo v več različicah
Štedilnike torej delimo na prostostoječe in vgradne, a se razlikujejo še po drugih karakteristikah. Poznamo namreč električne, kombinirane, plinske in steklokeramične štedilnike. Precej pogosti so električni štedilniki, ki imajo navadno štiri kuhalne površine in pečico. Že samo ime tega štedilnika pa pove, da je za delovanje celotnega kuhinjskega aparata potrebna elektrika. Deloma je za delovanje potrebna elektrika še pri kombiniranih štedilnikih, kjer se elektriki navadno priključi še plin. Tako sta praviloma na voljo dve kuhalni površini na elektriko in dve na plin. Vsekakor pa lahko štedilniki v celoti delujejo zgolj na plin, tem napravam posledično rečemo plinski štedilniki. Med nekoliko elegantnejše pa sodijo steklokeramični štedilniki, pri katerih je kuhalna površina steklokeramična. Za te površine je značilno, da so precej enostavne za čiščenje, poleg tega pa je takšen štedilnik tudi cenovno dostopna izbira.
Kako se odločiti za pravi štedilnik?
Kot ste izvedeli v predhodnih odstavkih, je izbira štedilnikov zares pestra, zato se je včasih težje odločiti, kateri štedilnik izbrati zase. Vsekakor morate izbrati kvalitetno napravo, ki vam bo služila dalj časa. Pri nas boste našli ravno to, ne glede na vrsto štedilnika, bo ta zagotovo kakovosten in bo postal nepogrešljiv del vaše kuhinje. Štedilniki se torej razlikujejo, zato je dobro, da premislite ali si želite za kuhanje uporabljati elektriko ali plin. Če se med tema možnostma ne morete odločiti, pa si lahko vedno izberete kombiniran štedilnik, ki vam bo omogočal oboje.
Pri nakupu je pomembno še to, koliko kuhalnih površin si želite, saj se te lahko razlikujejo. Poleg kuhalne površine, je pri štedilnikih pomembna še pečica, ki lahko ima različne opcije. Ob nakupu se o njih pozanimajte in se odločite na podlagi vaših potreb pri pripravljanju hrane. Ker se zavedamo, da izbira primernega štedilnika ni ravno enostavna, pa smo vam vedno na voljo za morebitna vprašanja in nudenje nasvetov ter pomoči.
Tradicionalni plinski štedilniki ne razočarajo
Kljub temu da so v zadnjih letih popularni električni oziroma elegantnejši steklokeramični štedilniki, ostajajo plinski praktično večni, saj sodijo med klasično opremo. Slednja je preverjena in posledično ne razočara uporabnikov, ponuja pa tradicionalni videz. Mnogi prisegajo na plinske štedilnike, saj ti delujejo tudi v primeru izpada električne energije. Prav tako so plinski štedilniki izjemno popularni med profesionalnimi kuharji, ki radi kuhajo na ognju. Slednji se namreč enakomerno razporedi po kuhalni površini in omogoča nekoliko boljši nadzor nad temperaturo. Podobno izpostavljajo tudi ostali uporabniki štedilnikov, ko omenjajo praktičnost in kvaliteto, ki jo imajo plinskih štedilnikov. Slednji so, tako kot ostali, na voljo v samostoječi in vgradni obliki. Najpogosteje pa jih najdemo v domovih in vikendih oziroma počitniških hišah.
Katere so še prednosti plinskih štedilnikov?
Dobra plat plinskih štedilnikov je ta, da so neodvisni od električne energije, kar je posebej priročno, če pride do izpada elektrike. Pri tovrstnih štedilnikih je lahko tudi pečica priklopljena na plin, ali pa ta deluje na elektriko, torej vam dopušča možnost izbire. Prav tako je danes priklapljanje štedilnikov na plin enostavno, saj poteka s pomočjo enoročnega prižiga. Pozitivno pa je še to, da lahko pri plinskih štedilnikih uporabljate katerekoli posode in vam ni potrebno kupovati novih. Enostavno pa je tudi čiščenje tovrstnih štedilnikov, saj se nosilce nad gorilniki enostavno odstrani in lepo pobriše površino kuhalne plošče. Če vam kuhanje s plinom ni blizu, pa si oglejte še našo preostalo ponudbo električnih, kombiniranih in steklokeramičnih štedilnikov.